دوره های آموزشی

آشنایی با سیستم های مدرن مدیریت آبیاری

در این پروژه با مساعدت و همکاری "سازمان همکاری های اقتصادی کشور آلمان" وهمچنین " گروه صنعتی و مشاوران مدیریت آب" یکسری دوره آموزشی مبتنی بر نیازهای آموزشی کشور جمهوری اسلامی ایران است برای آشنایی به روز و بیشتر متخصصین گروه های فوق با آخرین دانش فنی و تکنولوژی های مدرن طراحی شده است .

هدف اصلی این دوره آموزشی انتقال دانش فنی استفاده از تجهیزات مدرن مدیریت آبیاری و همچنین ، طراحی ، نصب و بهره برداری از این سیستم ها جهت "کاهش میزان مصرف آب" و " افزایش میزان تولید " محصولات کشاورزی است.

دربخشی از طرح جامع این برنامه آموزشی پیش بینی شده تا پس از اجرا ی کامل آن ، دستگاهها و شرکت ها و سازمانهای مرتبط با امور آبیاری ، مراکز آموزشی ، انجمن های کشاورزی، دانشگاه ههای تخصصی و ........بتوانند به طور مستقل چهارچوب های مختلف آموزشی را در مناطق و موقعیت های مختلف ارائه دهند و بتدریج اهداف فرهنگی و آموزشی و اجرایی این پروژه تحقق و توسعه یابد.

بنابراین و به عبارت دیگر ، هدف از اجرای این پروژه تقویت و تثبیت دانش فنی مدیریت بهره برداری از منابع آب در مدیریت مدرن و کارآمد آبیاری در کشاورزی جمهوری اسلامی ایران است . انتقال دانش فنی از طریق این پروژه به طور غیر مستقیم می تواند به حمایت از منابع طبیعی و توسعه روستایی در ایران نیز کمک کند.

 • مدیریت برنامه ریزی سیستم های آبیاری قطره ای
 • سیستم های شیرهای برقی و سیستم های توزیع آب
 • سیستم های اتوماتیک رادیویی در آبیاری
 • سیستم های اتومات فیلتراسیون
 • طراحی سیستم های مدرن آبیاری

این دوره آموزشی در قالب های آموزشی زیر براساس رویکرد نظری و عملی طراحی شده است:

 1.  دوره آموزشی 1 روزه برای تصمیم گیرندگان سازمان های دولتی وغیردولتی
 2.  دوره آموزشی 3 روزه آموزش مدرسین (ToT) که برای اعضای هیات علمی دانشگاهها و مهندسین آبیاری وکارشناسان امورآموزشی و ترویجی حوزه های مربوط برگزار می گردد . در این دوره کل محدوده موضوعی با رویکرد توصیفی و تحلیلی ارائه و تبیین می گردد و تمامی محتویات آموزشی پیش بینی شده به شرکت کنندگان انتقال می یابد.
 3.  برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با رویکرد کاملا تعاملی در ضمن و پایان جلسات هر دوره آموزشی
 4.  بازدید از نمایشگاه وسایل و تجهیزات فنی و تخصصی ، به عنوان یکی از بخش های عملی دوره آموزشی
 5.  بازدید از پروژه های عملی در حال اجرا براساس چهارچوب و اهداف کلی پروژه ، ویژه دوره آموزشی TOT
 6.  ارائه خدمات مشاوره فردی و گروهی به علاقمندان در حاشیه برگزاری جلسات دوره آموزشی

دوره های آموزشی که برای چهارچوب های فوق طراحی می شوند باید به طور خاص دانش فنی،ابزارهای برنامه ریزی موجود، راه حل های تکنولوژیکی موجود در بازار وهمچنین راه کارهای آزمایش شده را در اختیار عموم قرار دهند. در این فرآیند تجارب کشورآلمان و سایر کشورهای اروپایی با استفاده از راه کار های بکار رفته گنجانده شده که به همراه مطالعات موردی و پروژه های اجرایی قبلی نیز ارائه خواهد شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به کمپانی Irriport می باشد. | طراحی و اجرا توسط گروه پانیسار